ONLINE RANDEVU
Yürüme bir yerden bir yere gidebilmek amacıyla gövdenin iki ayak üzerinde dik olarak ilerletilmesidir. Yürüme çok karmaşık olan hareketler zincirinden oluşur. Yürüyebilmek için bacaklarda bir dizi hareketler oluşmaktadır ve bu hareketler sürekli tekrarlanmaktadır. Belli aralıklarla aynı biçimde yinelenen olayları kapsayan bu hareketlere “yürüme siklusu” denir.
 
Yürüme analizi yürümenin nasıl olduğuna dair yapılan tüm çalışmaları içerir. Öncelikle, kişi yürürken uzman bu yürümeyi gözle yapılan kontrol ile inceler. Sonradan çeşitli aletler ve bilgisayar yardımıyla yürüme, vücut hareketleri, vücut mekaniği ve ilgili kasların aktiviteleri kayıt edilir. Böylece yürüme fonksiyonu objektif ve sayısal olarak değerlendirilir ve yorumlanır. Yürüme fonksiyonunu sayısal olarak ortaya koymak önemlidir. Böylece kişinin yürümesinin istendiği zaman yeniden değerlendirilmesi, yürüme analizinde ortaya çıkan problemlerin giderilmesi için yapılan işlemlerin takibi olanaklı olur.
 
Yürüme analizi gözle bakarak ve kişinin yürüyüşünün videoya çekilmesi ile yapılır. Daha detaylı incelemelerde kişinin gövdesinde uygun noktalara bağlanan işaret yansıtıcılarla yürüyüş verileri bilgisayara aktarılır.
 

AYSA AYAK SAĞLIĞI MERKEZİ © 2017 | Tüm hakları saklıdır

Adana web tasarım,web yazılım,reklam hizmetleri