ONLINE RANDEVU
Medikal El Ayak Bakımı

Günlük yaşamda çeşitli nedenlerle yıpranan el ve ayakların bakımı hem estetik açıdan hem de sağlık açısından, üzerinde titizlikle durulması gereken hassas konulardır.

DETAYLI BİLGİ
Batık Tırnak

Tırnak batması, cildin tırnak üzerine büyümesi veya tırnağın cilt içine büyümesi ile gelişebilir. Tırnak ilk kez battığında; şişme sertleşme ve temasa hassaslık gözlemlenebilir.

DETAYLI BİLGİ
Mantarlı Tırnak

Tırnak mantarı sağlık problemi olmasının yanı sıra tırnağın görüntüsünü de bozan kozmetik bir sorundur.

DETAYLI BİLGİ
Nasır

Pek çok değişik biçimde ortaya çıkabilen nasırlar, bu sorunu çekenler için, ciddi bir sıkıntı, kötü bir görüntü ve yoğun bir problem durumuna gelir. Hatta çekilen ağrılar şiirlere bile konu olmuştur!

DETAYLI BİLGİ
Siğil

Siğiller çocuklar ve yetişkinler arasında sık rastlanan şikayettir. Ayaktaki siğil 1cm genişliğinde olan bir lezyondur, daha da büyük olabilir. Bazen büyük siğilin etrafında daha küçük siğiller bulunabilir buna, mozaik siğil denilir. Siğil nasır’a benzer ama daha yüzeyseldir.

DETAYLI BİLGİ
Ortez Uygulamaları

Parmak duruş veya basış bozukluğundan meydana gelen deformasyonlar, kişinin ayağına özel destek malzemesi hazırlanarak rahatlatılır.

DETAYLI BİLGİ
Çocuklar İçin Ayak Bakımı
Çocuklar İçin Ayak Bakımı

İnsan yaşamında ortalama 160.000 km adımı geride bırakır. Aslında ayaklarımızın en önemli ulaşım şekli olmasına rağmen, günlük hijyen ve bakımı ihmal edilmektedir. Özellikle de çocuklarda.

DETAYLI BİLGİ
Sporcular İçin Ayak Bakımı

AYSA Ayak Sağlığı tarafından düzenli yapılan ayak bakımıyla kullanmanız gereken uygun krem ve silikon veya textil ortez ürünlerinin de yardımıyla

DETAYLI BİLGİ
Terleyen ve Kokan Ayak Bakımı

Ayaklarımız ısı ve egzersizin yanı sıra stres nedeniyle de terler. Vücudun diğer alanlarında, ter kolayca buharlaşabilir, kuruyabilir ama ayaklarda çorap ve ayakkabı içinde ya da ayak parmakları arasında sıkışıp alır.

DETAYLI BİLGİ
Deri Deformasyon ve Sertleşme

Özellikle ayak tabanında, basınç dağılımı ve sürtünme nedeniyle DEFORMASYON VE SERTLEŞMELER oluşur. Oluşan sertleşmelerde, kuru sistemle sert

DETAYLI BİLGİ
Ayak Masajı

Terapi niteliğinde bir masaj tarzı olan refleksoloji, vücutta tıkanmış olan enerji kanallarını açarak stresin etkilerini hafifletiyor ve derin bir rahatlama getirerek, sinir sisteminin normal çalışabilmesini sağlıyor. Böylece rahatlayan vücut kendi kendini iyileştiriyor.

DETAYLI BİLGİ
Her Yaşta Ayak Sağlığı

Ayakkabıların içinde esir ederek tüm ağırlığımızı taşıttığımız ayaklarımıza, yani vücudumuzun en ağır işçilerine gereken önemi veriyor muyuz?

DETAYLI BİLGİ
Yürüyüş Analizi

Yürüme analizi yürümenin nasıl olduğuna dair yapılan tüm çalışmaları içerir. Öncelikle, kişi yürürken uzman bu yürümeyi gözle yapılan kontrol ile inceler.

DETAYLI BİLGİ
Çatlak Topuklara Son

Topuk çatlakları, deride görülen ince ve derin yarıklardır. Bunlar derinin en üstteki kalın boynuzsu tabakasından, en derin tabakalarına kadar uzanabilirler.

DETAYLI BİLGİ
Hamileler İçin Ayak Bakımı

El ve ayak tırnakları gebelik sırasında donuk bir renk alır ve kolayca kırılır. Aynı zamanda yoğunlukla ayaklarda şişlik, yanma hissi ve bazen da kaşıntı oluşabilir.

DETAYLI BİLGİ
Diyabet Hastalarında Ayak Bakımı

Diabetes mellitus (şeker hastalığı) kan şekerinin insülin hormonu tarafından dengelenememesi sonucunda ortaya çıkan bir tablodur. Bu tabloda hastanın

DETAYLI BİLGİ
Destek Malzemelerin Uygulanması (Tabanlık, Silikon vs.)

Çukur Taban, Düz Taban, İçe Basma, çocuk felci vs. problemi olan çocuklarda erken teşhis her zaman ergenlikte ortaya çıkabilecek bir takım patolojilere

DETAYLI BİLGİ
Aqua Facial üç ayrı solüsyon ile birlikte vorteks sistemi ile kimyasal ve mekanik peeling yaparak cildi temizleyen bir cihazdır.
Aqua Facial

Aqua Facial üç ayrı solüsyon ile birlikte vorteks sistemi ile kimyasal ve mekanik peeling yaparak cildi temizleyen bir cihazdır.

DETAYLI BİLGİ

AYSA AYAK SAĞLIĞI MERKEZİ © 2017 | Tüm hakları saklıdır

Adana web tasarım,web yazılım,reklam hizmetleri